883 900 059 pracownia@onlyhome.pl

Oglądasz dekoracyjną ścianę obłożoną egzotycznym drewnem, miedzią lub skórą a tu niespodzianka… jedna część dekoracji okazuje się być drzwiami i to o imponującym rozmiarze 2,7 m. Takie sztuczki tylko z drzwiami z ukryta ościeżnicą.

drzwi_ukryte_foto_02

To rozwiązanie zapewne istnieje na rynku czas jakiś, mnie natomiast zauroczyło podczas prezentacji firmowych na LODZ DESIGN w zeszłym miesiącu. Przybliżę Wam trochę informacji na ich temat bo zrobiłem malutki research i porozmiawiałem z producentami.

skrzydlo_d

To co przykuło moją uwagę to ich nietypowy wymiar. Niesamowicie wysokie a przez to efektowne, moga byc do samego sufitu i mogą być nawet  ukryte. Mozliwe jest to przez zastosowanie zespolonych zawiasów wmontowanych wewnatrz ościerznicy. Zawiasów jest kilka, ich ilość uzalezniona jest od wysokości skrzydła i doskonale przenosi ciężar tych olbrzymów, oddając nam satysfakcję z łatwego i bezproblemowego ich otwierania. Otwieranie drzwi mozliwe jest w promieniu 180 stopni a nie tak jak w tradycyjnych ościerznicach do 90 i kilku. Nawiasem mówiąc otwierają się czadowo.

drzwi_ukryte_foto_01

Wykończenie powierzchni jest dowolne i na fronty możemy zamocować wszystko co nam się wyda tego godne. Oczywiście jest to uzaleznione od producentów bo nie wszyscy są liberalini w pełni w tej kwestii, ale drzwi obłozyć możemy skórą, plastikiem, zdjęciem, ceramiką itp, itd. Koszty takiej przyjemności zaczynają się w okolicach 4000 zł i zawierają najczęsciej wypełninie wybranym przez nas materiałem dekoracyjnym, który możemy dostarczyć producentowi odpowiedni wcześniej.

Zalety:

  • odlotowy designerski efekt wizualny
  • można wprowadzać żyrafę
  • otwieranie skrzydła o 180 stopni

Wady:

  • zastosowanie tylko wewnątrz
  • cena trochę wysoka
zdjęcia do artykułu pochodzą z piudesign.pl
Share This