883 900 059 pracownia@onlyhome.pl

Profile i płyty dekoracyjne imitujące kamień

Ciekawym roziązaniem, które pojawiło się na naszym rodzimym rynku są płyty Ecomarble doskonale imitujące kamień naturalny. W tytule użyliśmy pejoratywnego określenia „syntetyczny” natomiast nie jest one adekwatne do rzeczywistości. O co chodzi w tych panelach dekoracyjnych?.

Płyty dekoracyjne Ecomarble do złudzenia przypominają kamień naturalny, wzrokowo idealnie odzwierciedlają wszystko to co z np: marmurem powinno się kojarzyć, rysunek, połysk kamienia, jedwabistość dotyku. Płyty wykonane są w oparciu o surowce naturalne-minerały z niewielkim dodatkiem substancji wiążących-jak podaje producent. Pod tym enigmatycznym stwierdzeniem kryje się prasowana kreda z polimerami utwardzającymi wierzchnią warstwę z lakierami UV.

W efekcie dostajemy produkt w postaci płyt dekoracyjnych, który błyskawicznie montujemy jako okładzinę na wszystkich pionowych podłożach za pomocą kleju montażowego przekształcając pomieszczenie w iście pałacowym stylu.

Ecomarble - style klasyczny
Ecomarble style nowoczesny

Jak widać na zdjęciach panele dostępne są w dwóch podstawowych formach: klasycznym i nowoczesnym. Płyty dostępne są w wymiarach 1220x2440 o grubości 4 mm lub  w innych na zamówienie. Linia klasyczna występuje w kolorystyce imitującej kamienie półszlachetne, natomiast linia nowoczesna występuje w stonowanej kolorystyce bieli, szarości i czerni.

Ecomarble - style klasyczny
Ecomarble style nowoczesny

Oprócz płyt ozdobnych, dostępny jest szereg listew wykańczających. Cokoły, listwy narożne, listwy maskujące. Listwy cokołowe mają sprofilowane przepusty na kable, co ułatwia rozprowadzenie dowolnej ilości i zakresu kabli elektrycznych czy antenowych.

Rozwiązanie aranżacji przestrzeni proponowane przez Ecomarble, daje możliwości kompozycji wykończenia w łatwy i szybki sposób. W zaledwie kilka godzin przy alternatywnie mniejszym budżecie stworzyć można wnętrze oddające wszystkie oczekiwania względem wizualnego odzwierciedlenia kamiennych wykończeń bez uszczerkbu na jego funkcjonalności.

Koszt płyt oscyluje wokół cen płyt akrylowo mineralnych od 35-60 euro więc nie jest tanim materiałem, natomiast względem naturalnego kamienia cena zaczyna być bardzo atrakcyjna gdyż stanowi ok 30% ceny kamienia.

fot.ze strony producenta ecomarble.pl
Share This